arayan kızlar karşısındakine ilgi gösteriyorsa beden dilleriyle belli ederler. Bu davranışlardan başlıcaları saçıyla oynamak, bacak hareketleri, dudak hareketleri, el hareketleri, bakışlar ve ses tonu değişmesi olarak sıralanabilir. Bu hareketlerin ne anlamlara geldiğini bilmek için çok ama çok önemlidir.

Saçıyla oynayan kızlar: Saçıyla oynayan birkaç parmağını arasında gezdiren ya da savuran kızlar yüksek ihtimalle karşısındaki erkeğe ilgi gösteriyordur.

Bacak hareketleri: Erkekler saldırganlığın ve erkekliğin içgüdüsüyle bacaklarını açar ya da bacak araları açık bir şekilde geniş bacak bacak üstüne atarken, kadınlar dar şekilde bacak bacak üstüne atar. Bunun nedeni cinsel olarak korunma isteğidir. O an bacak bacak üstüne atabilir. Bu davranışı yapan kızlar karşısındakini potansiyel bir erkek arkadaş olarak görüyorlardır.

Dudak hareketleri: Seks sırasında birçok kız kendi dudağını ısırır, ağızı ıslanır. Gerçek hayatta da ona seksi çağrıştıran bir durum olduğunda, ya da karşısındakini potansiyel erkek arkadaş olarak gördüklerinde bunu yaparlar.

El hareketleri: Erkek arkadaş arayan bir kız kendini savunmasız hisseder, ellerini oraya buraya koymaya çalışır. Seks isteği olan bir kız ise kalın bir cisim tutabilir. Bu içki bardağındalyenin kolu gibi cisimler olabilir.

Bakışlar: Karşısındakine ilgi gösteren ve onun erkek arkadaşı olmasını isteyen bir kız davetkar bakışlar atar. Bu bazen bilinçaltı olabileceği gibi, bazen de bilinçli olarak karşı tarafı tahrik etmek amaçlı yapılan bir harekettir.

Sonuç olarak, erkek arkadaş arayan kızlar  bu davranışlardan bazılarını yaparlar. Konuşma sırasında onları dikkatlice incelemeli, davranışlarını ona göre yorumlamalısınız.

İlgili konular: , ,