Yakın zamanda çıkan Friends With Benefits, ya da Türkçe ismi ile Bağlanmak Yok filmi ile özel arkadaş terimi popülerleşti. Peki nedir bu özel arkadaşlık siye soracak olursanız, filmi izlemeyenler için bir özet geçelim. Filmde başrolde oynayan erkek de kadın da daha önceden sevgilileri olan normal hayatları olan insanlardır. Fakat zamanla ilişkilerinden sıkılırlar. Çünkü ciddi bir ilişki yaşamak demek çok fazla sorumluluk demektir.

Ciddi bir ilişki içinde olan kişiler birbirine karşı bağlılık, sadakat ve güven beklentisinde olurlar. Eğer bu beklentiler gerçekleşmezse kendilerini aldatılmış olarak kabul ederler ve ayrılırlar. Fakat bu filmde ilişkide bağlanmak yoktur. Yani bu kadınla erkek bir çeşit özel arkadaş olacaklar, istedikleri özel şeyleri paylaşacaklar fakat sevgili değil arkadaş kalacaklardır.

İşte özel arkadaşlık budur. Özel arkadaşla paylaşacağınız şeyleri siz belirlersiniz, birbirinize hesap verme zorunluluğunuz yoktur. Bir hafta sonu arayıp bu gece ev boş bize gelsene diyebilirsiniz. Kendinize özel bayan arkadaş ya da erkek arkadaş arıyorsanız sitemizde ilan verebilirsiniz.